Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Brak komentarzy do Ogłoszenia Przeczytano: 884

OGŁOSZENIA
  Niedziela Palmowa
10.04.2022 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym Kościół przeżywa Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcam do takiej organizacji przygotowań przedświątecznych aby zakończyć je w czwartek po południu. Niech zabieganie i zatroskanie o sprawy materialne nie przesłoni nam tych największych świąt chrześcijańskich.
 2. W środę od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych, których należy zgłosić w zakrystii.
 3. 14 kwietnia – WIELKI CZWARTEK dzień uwielbienia Boga za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. W Katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma, podczas której księża odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

O godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej, Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja indywidualna będzie do godz. 22.00.

 1. 15 kwietnia – WIELKI PIĄTEK – Kościół przeżywa misterium Męki i Śmierci Pańskiej. Tego dnia obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Zgodnie z najstarszą tradycją Kościoła nie sprawuje się Mszy św. W tym dniu będzie droga krzyżowa o godz. 16.30.

Liturgia ku czci Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja prowadzona przez grupy duszpasterskie będzie do godz. 24.00:

19.00-20.00 – Adoracja indywidualna;

20.00-21.00 – KŻR i Chór

21.00-22.00 – Młodzież i dzieci

22.00-23.00 – Adoracja w ciszy

23.00-24.00 – Przyjaciele Oblubieńca

 1. 16 kwietnia WIELKA SOBOTA – w tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Od godz. 8.00 do godz. 12.00 – co godzinę błogosławieństwo pokarmów. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia.
 2. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – Nocy czuwania, w czasie której „Kościół Chrystusowy oczekuje na zmartwychwstanie i obchodzi je w znakach sakramentalnych” rozpocznie się po zachodzie słońca o godz. 20.00 liturgią światła, sprawowaną przed kościołem. Prosimy o przyniesienie świec, które będą potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. 17 kwietnia – WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGOMsza św. rozpocznie się procesją rezurekcyjna o godz. 6.00. Kolejne Msze św. tego dnia będą o godz.: 10.00 i 12.00,
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę tj. o godz.: 8.00, 10.00, 12.00 – chrzty,
 5. Spotkania formacyjne w tym tygodniu są odwołane. Proszę jak najlepiej przeżyć Triduum Paschalne.
 6. Wracając do domu można nabyć tygodnik Niedziela po 8 zł.
 7. Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się kiermasz wyrobów świątecznych oraz ciast. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Jakuba Osucha. We wtorek odbędzie się w Aleksandrowie odbędzie się zbiorka opakowań szklanych i butelek plastikowych
 8. Proszę o zgłoszenie wszystkich zarezerwowanych placów oraz pustych grobowców na cmentarzu. Położenie jakiegoś kamienia nie czyni, że plac jest zarezerwowany.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Górecka Starego.
 10. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na renowację ołtarza głównego. Ofiary indywidualne 1×100 zł, 1×200 zł. Dziękuję za dzisiejszą tacę na inwestycje cały czas przygotowujemy się do wszystkich prac przy naszym kościele. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Otrzymaliśmy 2454 zł. Z tych pieniędzy kupowane są dekoracje na święta Bożego Narodzenia i święta Wielkanocne.
 11. Intencje w są wywieszone w gablotce i na stronie.
 12. W ostatnim czasie zmarli: + Eugeniusz Kowal, + Mieczysław Studnicki, pogrzeb we wtorek

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top