Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Brak komentarzy do Ogłoszenia Przeczytano: 833

OGŁOSZENIA
 Niedziela Palmowa
05.04.2020 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym Kościół przeżywa Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcam do takiej organizacji przygotowań przedświątecznych aby zakończyć je w czwartek po południu. Niech zabieganie i zatroskanie o sprawy materialne nie przesłoni nam tych największych świąt chrześcijańskich. Pomimo utrudnień zachęcam jak najgodniej przeżyć ten czas. W świetle obowiązujących przepisów, z przykrością informuję, że praktycznie wszystkie obrzędy Triduum Paschalnego będą musiały być sprawowane bez udziału wiernych, w kościele może być tylko 5 osób, czyli te, które zamówiły intencje mszalne. Liturgie Wielkiego Tygodnia będą transmitowane przez Internet.
 1. 9 kwietnia – WIELKI CZWARTEK dzień uwielbienia Boga za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. W Katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma – bez udziału wiernych. O godz. 17.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Na zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja indywidualna (przestrzegamy aby było nie więcej niż 5 osób) będzie do godz. 22.00.
 2. 10 kwietnia – WIELKI PIĄTEK– Kościół przeżywa misterium Męki i Śmierci Pańskiej. Tego dnia obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Zgodnie z najstarszą tradycją Kościoła nie sprawuje się Mszy św. O godz. 16.30 rozpocznie transmisja internetowa, która obejmie Drogę krzyżową na następnie Liturgię ku czci Męki Pańskiej. Adoracja indywidualna (przestrzegamy aby było nie więcej niż 5 osób) będzie do godz. 24.00.
 1. 11 kwietnia – WIELKA SOBOTA – w tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Nie będzie możliwości pobrać wody święconej. Nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów. Należy go zastąpić modlitwą błogosławieństwa podczas rodzinnego śniadania wielkanocnego. Modlitwa na stronie Parafii.    Adoracja indywidualna (przestrzegamy aby było nie więcej niż 5 osób) będzie od godz. 8.00 do godz. 13.00. Zachęcamy do zachowania wymiaru postnego tego dnia. Księża będą posługiwać w konfesjonałach.
 2. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – Nocy czuwania, w czasie której „Kościół Chrystusowy oczekuje na zmartwychwstanie i obchodzi je w znakach sakramentalnych” o godz. 20.00 w kościele. 
 3. 12 kwietnia – WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGOMsza św. o godz. 6.00, bez procesji. Kolejne Msze św. tego dnia będą o godz.: 10.00 i 12.00,
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę tj. o godz.: 8.00, 10.00, 12.00
 5. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi codziennie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 6. Dziękuję za ofiary na kościół. Ofiary indywidualne 400 zł (kwiaty). Na konto wpłynęło 270 zł. Zachęcam do takiej formy wspierania naszej Parafii. Dziękujemy za dary na stół świąteczny. Proszę zatroszczyć się o osoby starsze i samotne.
 7. Chorych będziemy odwiedzać na indywidualne zaproszenie.
 8. Spotkania formacyjne zawieszone do odwołania.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Brzezin.
 10. Wracając do domu można nabyć tygodnik Niedziela. Są już baranki i paschaliki po 6 zł.
 11. Intencje są wywieszone w gablotce i na stronie internatowej. Pozdrawiam wszystkich, którzy oglądają transmisję Mszy św.
 12. W ostatnim czasie zmarli: + Czesław Gaj

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top