Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Brak komentarzy do Ogłoszenia Przeczytano: 724

OGŁOSZENIA
   IV Niedziela Wielkanocna
30.04.2023 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne
 2. Dzisiaj dzień imienin bpa Mariana Rojka
 3. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj. Śpiew Litanii codziennie o godz. 16.40. w niedzielę o godz. 11.40. Szczególnie zapraszam dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz sakramentu bierzmowania.
 4. W środę 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca, w piątek chorych będziemy odwiedzać od godz. 9.00. Spowiedź od godziny 16.15.
 6. 6 maja w liturgii będziemy obchodzili święto św. App Filipa i Jakuba, Jest dzień imienin naszego ks. Wikariusza. W Katedrze o godz. 10.00 święcenia diakonatu.
 7. 8 maja, w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława BM, odpust parafialny. Rozpoczniemy też świętować 375 rocznicę objawień naszego Patrona w Górecku Kościelnym. Msza św. w Kaplicy na wodzie o godz. 10.00 jak pogoda pozwoli. O godz. 12.00 Suma odpustowa. Homilię wygłosi ks. bp Marian Rojek. Za tydzień młodzież zaprasza na akcję „Kawa u Stanisława”, środki zostaną przeznaczone na rekolekcje oazowe. Mieszkańców Brzezin prosimy o przygotowanie Kaplicy na wodzie.
 8. Mieszkańców Aleksandrowa, strona lewa wraz z ulicą Słoneczną proszę o wykoszenie trawy na cmentarzu w sobotę od godziny 8.00.
 9. Za tydzień Msza św. przed odpustem w intencji naszych bliskich zmarłych o godz. 15.00.
 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Tereszpola.
 11. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie integracyjne mieszkańców Górecka Kościelnego.
 12. 1 lipca w sobotę odbędzie się piesza pielgrzymka do Krasnobrodu. Chcemy zamówić okazjonalne koszulki dlatego proszę wcześniej się zapisać.
 13. Rozpoczęły się prace nad inwentaryzacją cmentarza. Na naszej stronie można pobrać druk zgłoszenia grobu. Druki znajdują się też przy ołtarzu Matki Bożej. Wypełnione druki należy dostarczyć do kancelarii. Opłata za jeden grób wynosi 50 zł do końca roku. W przyszłym roku będzie wynosiła 100 zł. Opłata jest jednorazowa.  
 14. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na renowację ołtarzy i dalsze prace przy kościele. Dziękuję za ofiary zebrane podczas pogrzebu ks. Budzyńskiego na organizację wczasorekolekcji dla osób niepełnosprawnych zebrano 18490 zł do puszki oraz przekazałem z tacy pogrzebowej po opłaceniu organizacji pogrzebu 3073 zł.
 15. Intencje Mszy św.
 16. Zapowiedzi przedślubne: Agata Stec par. w Gromadzie i Robert Ziomek z Aleksandrowa par. tut. zap.2; Michał Adam Bielak z Tereszpola K. par. tut i Patrycja Sochan, par Tarnawatka zap. 1.
 17. W ostatnim czasie zmarli:

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top