Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Brak komentarzy do Ogłoszenia Przeczytano: 468

OGŁOSZENIA
  34 Niedziela zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
20.11.2022 r.

 1. Dzisiaj jest uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczyna się adwent.
 2. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, Patronki śpiewu kościelnego.
 3. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o godz. 17.30 – scholka, obecność obowiązkowa, we wtorek o godz. 19.30 – Przyjaciele Oblubieńca.
 4. Tydzień temu odbyło się spotkanie rady duszpastersko-ekonomicznej.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, za wszystkie ofiary na ołtarz. Chcemy nadal podejmować różne działania, aby nasz kościół był piękny. Został złożony wniosek na dofinansowanie dokończenia ołtarza głównego oraz ołtarzy bocznych. Koszt inwestycji 510000 zł. wkład własny 5 %.

W związku z zapowiedziami dotyczącymi konieczności inwentaryzacji cmentarza, została podjęta decyzja, że do końca roku 2023 zostanie przeprowadzona inwentaryzacja cmentarza. Koszt takiej usługi wyniesie około 15000 zł. na ten cen i inne prace związane z cmentarzem zostanie wprowadzona opłata. Po konsultacjach jak jest na innych cmentarzach (opłaty od kilkuset zł do kilku tysięcy) zostanie wprowadzona za jeden grób 100 zł na 20 lat. Jeżeli opłata zostanie złożona do końca 2023 r. to będzie wynosiła 50 zł. Na cmentarzu chcemy poprawić ogrodzenie, wymienić słupy, zrobić oświetlenie. Do tej pory wydano na prace przy cmentarzu około 80 tys. zł.

 1. Dziękuję za wszystkie ofiary dla chorego Stasia Skiby. Zebrano 5326 zł.
 2. Za tydzień w Urzędzie Gminy Aleksandrów o godz. 9.00-13.00 można oddać krew.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie andrzejkowe dla dziewczynek ze scholki oraz dla chętnych dzieci. Rodzice zatroszczą się o poczęstunek.
 4. Wracając do domu można nabyć tygodnik Niedziela 10 zł. od grudnia tylko dla osób, które się zapiszą w zakrystii. Kalendarze po 8 zł i 35 zł.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Aleksandrowa.
 6. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na renowację ołtarza głównego, indywidualne: 1×100 euro, 1×500 zł, 1×200 zł, 1×100 zł. Za tydzień taca na WSD oraz puszka na pomnik żołnierzy wyklętych.
 7. Intencje w są wywieszone w gablotce i na stronie, pozdrawiam wszystkich, którzy nas oglądają w Internecie. Można również oglądać przez YouTube.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
 9. W ostatnim czasie zmarli: + Marianna Gontarz z Aleksandrowa, + Jacek Dudek z Górecka Kościelnego, pogrzeb dzisiaj o godz. 14.00

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top