Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Brak komentarzy do Ogłoszenia Przeczytano: 341

OGŁOSZENIA
  33 Niedziela zwykła
13.11.2022 r.

 1. W święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 9 listopada w naszym kościele zakończył się drugi etap konserwacji i restauracji ołtarza głównego. Na konstrukcji ołtarza została odnowiona polichromia, odnowiono kolumny, wyzłocono aplikacje oraz konsole. Dziękuję Firmie JW-INVESTMENT za wykonanie zadania. Dziękuję wszystkim za wsparcie inwestycji, której koszt wyniósł  13 zł. Dofinansowanie otrzymaliśmy od:
  – Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 123000 zł
  – LWKZ – 31014 zł
  – Powiatu biłgorajskiego – 10000
  – Środki własne – 30709,13 zł
  – Środki własne to dobrowolne ofiary Parafian i osób związanych z Góreckiem Kościelnym.
  Na tym etapie zostanie jeszcze wyzłocona rama, herby, zostanie oczyszczony obraz św. Stanisława – koszt prac to około 35000 zł. Ofiary z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na ten cel.
 2. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o godz. 17.30 – scholka, obecność obowiązkowa, we wtorek o godz. 19.30 – Przyjaciele Oblubieńca.
 3. Dzisiaj spotkanie dla rady duszpastersko-ekonomicznej o godz. 15.00 w kościele.
 4. Dzisiaj odbędzie się kiermasz ciast dla chorego Stasia Skiby. Chłopiec ma wadę serca i jedyną nadzieją jest operacja w Genewie. Proszę o wsparcie.
 5. W piątek 18 listopada, Rocznica Poświęcenia Katedry w Zamościu.
 6. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to Patronalne Święto Akcji Katolickiej i KSM. W Hrubieszowie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży.
 7. Za tydzień o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie andrzejkowe dla dziewczynek ze scholki oraz dla chętnych dzieci. Rodzice zatroszczą się o poczęstunek.
 8. Wracając do domu można nabyć tygodnik Niedziela 10 zł. Kalendarze po 8 zł i 35 zł.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Aleksandrowa.
 10. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na renowację ołtarza głównego, indywidualne: 2×200 zł, 1×100 zł. Dzisiaj puszka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 11. Intencje w są wywieszone w gablotce i na stronie, pozdrawiam wszystkich, którzy nas oglądają w Internecie. Można również oglądać przez YouTube.
 12. Zapowiedzi przedślubne:
 13. W ostatnim czasie zmarli: + Roman Gadzała

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top