Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Brak komentarzy do Ogłoszenia Przeczytano: 598

OGŁOSZENIA
  3 niedziela Wielkiego Postu
20.03.2022 r.

  1. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, rozpoczynamy nowy podręcznik Walka duchowa, jeżeli ktoś chce pracować w domu to podręczniki są w zakrystii. W piątek o godz. 17.30 spotkanie dla oazy. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów. O godz. 10.00 – scholka. Młodzież z klas 6 i 7, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania proszę o wzięcie deklaracji z zakrystii.
  2. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30, (na Mszy św. będzie taca na pomoc potrzebującym), odbędą się EDK z różnych miejscowości między innymi z Tereszpola Zaorendy oraz z Górecka Kościelnego po Uwielbieniu w piątek. Szczegóły na plakatach. W niedzielę o godz. 11.30 Gorzkie Żale.
  3. W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada XXX r. powstania naszej Diecezji. W tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. na stoliku są do wzięcia druczki „Duchowej adopcji”, którą będzie można złożyć podczas Mszy św. O godz. 20.00 wieczór uwielbienia.
  4. Sakramenty pokuty, Eucharystii i namaszczenia chorych dla Prawosławnych: Zgodnie z kan. 844 § 3 KPK i 671 § 3 KKKW) „szafarze katoliccy godziwie udzielają sakramentów pokuty, Eucharystii i namaszczenia chorych członkom Kościołów wschodnich niemających pełnej wspólnoty z Kościołem katolickim, gdy oni sami z własnej woli o nie proszą i są należycie usposobieni”. Dla pewności proszę zawsze zapytać księdza.
  5. Wracając do domu można nabyć tygodnik Niedziela.
  6. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Tereszpola.
  7. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na renowację ołtarza głównego. Dziękuję za ofiary na tacę podczas drogi krzyżowej. Dzisiaj puszka na KRZ. Dziękuję za taca na inwestycje. Zakończona została instalacja fotowoltaiczną przy Organistówce, koszt ok 130000 zł. zapłaciłem 50000 zł. resztę w przyszłym roku. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 123000 zł oraz 30000 zł od Konserwatora Zabytków. Po podpisaniu umów przystąpimy do dalszego etapu renowacji ołtarza. Niestety nie uda się dokończyć całości.
  8. Intencje w są wywieszone w gablotce i na stronie, pozdrawiam wszystkich, którzy nas oglądają w Internecie. Można również oglądać przez YouTube.
  9. W ostatnim czasie zmarli: +

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top