Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Brak komentarzy do Ogłoszenia Przeczytano: 1 006

28.03.2021 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym Kościół przeżywa Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcam do takiej organizacji przygotowań przedświątecznych aby zakończyć je w czwartek po południu. Niech zabieganie i zatroskanie o sprawy materialne nie przesłoni nam tych największych świąt chrześcijańskich. Pomimo utrudnień zachęcam jak najgodniej przeżyć ten czas.
 2. W świetle obowiązujących przepisów, z przykrością informuję, że praktycznie wszystkie obrzędy Triduum Paschalnego będą musiały być sprawowane przy rygorze sanitarnym (maseczki, dezynfekcja, odległość, limit do 18 osób). Zachęcam do uczestnictwa w Liturgiach na zewnątrz kościoła. Liturgie Wielkiego Tygodnia będą transmitowane przez Internet.
 3. 1 kwietnia – WIELKI CZWARTEK dzień uwielbienia Boga za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. W Katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma – bez udziału wiernych. O godz. 17.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Na zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja indywidualna będzie do godz. 22.00.
 4. 2 kwietnia – WIELKI PIĄTEK– Kościół przeżywa misterium Męki i Śmierci Pańskiej. Tego dnia obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Zgodnie z najstarszą tradycją Kościoła nie sprawuje się Mszy św. O godz. 16.30 rozpocznie się Droga krzyżowa, następnie Liturgia ku czci Męki Pańskiej. Adoracja indywidualna będzie do godz. 24.00. Proszę strażaków o czuwanie przy grobie.
 5. 3 kwietnia – WIELKA SOBOTA– w tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od   8.00 do godz. 13.00. Zachęcamy do zachowania wymiaru postnego tego dnia. Księża będą posługiwać w konfesjonałach.
 6. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ– Nocy czuwania, w czasie której „Kościół Chrystusowy oczekuje na zmartwychwstanie i obchodzi je w znakach sakramentalnych” o godz. 20.00 . Proszę przynieść świece.
 7. 4 kwietnia – WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGOMsza św. o godz. 6.00,. Kolejne Msze św. tego dnia będą o godz.: 10.00 i 12.00,
 8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę tj. o godz.: 8.00, 10.00, 12.00
 9. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi codziennie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 10. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Za ofiary składane na tacę inwestycyjną 2631 zł, indywidualnie i za wpłaty na konto. Ostatnio otrzymaliśmy: 1×100 konto, 1×100 zł Dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dzisiaj odbędzie się puszka dla małego Antosia.
 11. W środę od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych. Zapisy w zakrystii.
 12. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Majdanu Kasztelańskiego – Józefowa Roztoczańskiego.
 13. Wracając do domu można nabyć tygodnik Niedziela.
 14. Intencje w są wywieszone w gablotce i na stronie, pozdrawiam wszystkich, którzy nas oglądają w Internecie.
 15. Zapowiedzi:
 16. W ostatnim czasie zmarli:

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top