Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia

Brak komentarzy do Ogłoszenia Przeczytano: 727

OGŁOSZENIA
29 września 2019 r.

 1. Dziękuję ks. Dariuszowi Babiakowi za przyjazd do naszej Parafii.
 2. Dzisiaj od godz. 13.00 na Sigle rozpoczną się uroczystości upamiętniające ofiary II Wojny Światowej.
 3. Dziękuję za wszystkie ofiary jakie wpływają na potrzeby naszej Parafii. W ostatnim tygodniu wpłynęło 200 zł. Dziękuję za ofiary na tacę na budownictwo sakralne, decyzją ks. Biskupa taca ta zostanie przeznaczona na prace prowadzone przy naszej Parafii.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają przy różnych pracach na rzecz Parafii. Rodzicom kandydatów do sakramentu bierzmowania za umycie okien i uporządkowanie terenu przy kościele, dziękuję za renowację futryn na plebanii Antoniemu, i Krzysztofowi Osuchom oraz Markowi Gmyzowi. Dziękuję Katechetkom i P. Małgorzacie Kozak za pomoc w uporządkowaniu dokumentacji Parafialnej.
 5. W dniach 18-20 października odbędzie się wyjazd na wycieczkę w Pieniny i do Zakopanego dla dzieci i młodzieży naszej Parafii. Do niedzieli 6 października proszę przynieść zgody.
 6. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.30 a w niedziele o godz. 11.20. Różaniec będą prowadziły poszczególne grupy z naszej Parafii. Poniedziałek – SP Aleksandrów, Wtorek – ministranci, środa – Przyjaciele Oblubieńca czwartek – Dzieci, Piątek – Oaza, sobota – Chór, niedziela – Koła Różańcowe, dla dzieci będzie konkurs, w tym roku nagrody tylko dla tych, którzy najwięcej razy będą na różańcu w kościele.
 7. W piątek 04. 10. 2019 r. w dniu Odpustu Parafialnego ku czci św. Franciszka odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej Parafii przez ks. Biskupa Mariana Rojka. W tym dniu Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 z procesją (zapraszam strażaków) i 17.00 podczas której Bp. Marian udzieli bierzmowania 45 Kandydatom i dokona wizytacji. O godz. 16.40 odbędzie się modlitwa na cmentarzu. Po Mszy św. Biskup chce się spotkać z ruchami i wspólnotami z naszej Parafii. Na tę Eucharystię szczególnie zapraszam: Chór Parafialny, Koła Żywego Różańca, Wspólnotę  Przyjaciele Oblubieńca, Ministrantów i Lektorów, Ruch Światło-Życie,  Nowopowstały Zespół Muzyczny. Po spotkaniu nastąpi poświęcenie wyremontowanej plebanii.
 8. Proszę uporządkować groby na cmentarzu przed Odpustem. Nadal proszę, aby nie przynosić sztucznych wieńców i jeśli to możliwe zabierać śmieci do domu. W najbliższym czasie przygotujemy miejsce do segregowania śmieci co częściowo obniży koszty.
 9. Proszę Radnych o pomoc w uporządkowaniu terenu przy plebanii w środę.
 10. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Adoracja z możliwością spowiedzi w tych dniach od godz. 16.00. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o świętość kapłanów oraz o nowe powołania. Chorych będziemy odwiedzać w czwartek od godz. 9.00. z powodu odpustu. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Spotkania formacyjne:
  wtorek godz. 19.00 – Przyjaciele Oblubieńca, nowe podręczniki „Szkoła modlitwy”
  piątek 17.00 – Oaza wszystkie grupy uczestnictwo w Eucharystii i spotkaniu z Biskupem
  sobota godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów obowiązkowa dla wszystkich,
 2. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Górecka Starego.
 3. Wracając do domu można nabyć tygodnik Niedziela, są już dostępne kalendarze.
 4. Intencje są wywieszone w gablotce i na stronie internatowej. Pozdrawiam wszystkich, którzy oglądają transmisję Mszy św.
 5. Za tydzień puszka na Caritas.

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top