Ogłószenia

Ogłószenia

Ogłószenia

Brak komentarzy do Ogłószenia Przeczytano: 1 296

OGŁOSZENIA
14 kwietnia 2019 r. – Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym Kościół przeżywa Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcam do takiej organizacji przygotowań przedświątecznych aby zakończyć je w czwartek po południu. Tu zachęta do dzieci, młodzieży i innych domowników o pomoc w pracach przedświątecznych. Niech zabieganie i zatroskanie o sprawy materialne nie przesłoni nam tych największych świąt chrześcijańskich.
 2. Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Tomaszowa Lub. o godz. 13.30 spod SP w Aleksandrowie, Następnie Górecko Kościelne i Górecko Stare. Zgody są w zakrystii.
 3. W środę od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Aleksandrowa.
 5. Dziękuję za ofiary, złożone na tacę na remont plebani oraz za ofiary indywidualne: dwie ofiary po 100 zł i jedna 200. Bóg zapłać.
 6. 18 kwietnia – WIELKI CZWARTEK dzień uwielbienia Boga za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. W Katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma, podczas której księża odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie, a Ks. Biskup Marian dokona poświecenia Oleju Chorych używanego do namaszczania chorych, oraz konsekracji Oleju Krzyżma Świętego, używanego podczas udzielenia sakramentu chrztu, bierzmowania, kapłaństwa oraz przy poświęcaniu kościołów i ołtarzy.
 7. O godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej, Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja indywidualna będzie do godz. 22.00.
 8. 19 kwietnia – WIELKI PIĄTEK – Kościół przeżywa misterium Męki i Śmierci Pańskiej. Tego dnia obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Zgodnie z najstarszą tradycją Kościoła nie sprawuje się Mszy św. W tym dniu będzie droga krzyżowa o godz. 16.30.

Liturgia ku czci Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja prowadzona przez mieszkańców poszczególnych miejscowości będzie przez całą noc. Prośba do Strażaków, aby czuwać przy Grobie.

 • 00-20.00 – Adoracja indywidualna
 • 00-21.00 – Mieszkańcy Majdanu Kasztelańskiego
 • 00-22.00 – Mieszkańcy Górecka Kościelnego, Trzepietniaka, Sigły, Józefowa Roz., Podlasu i inni
 • 00-23.00 – Mieszkańcy Aleksandrowa s. północna
 • 00-24.00 – Mieszkańcy Aleksandrowa s. południowa
 • 00-1.00 – Mieszkańcy Górecka Starego; od Florianki do P. Sochów
 • 00-2.00 – Mieszkańcy Aleksandrowa ul. Klonowa i ul. Słoneczna
 • 00-3.00 – Mieszkańcy Tereszpola Kuk. strona lewa od Górecka
 • 00-4.00 – Mieszkańcy Brzezin
 • 00-5.00 – Mieszkańcy Tereszpola Kuk. strona prawa od Górecka
 • 00-6.00 – Mieszkańcy Górecka Starego; od P. Rawiak do końca wioski
 • 00-7.00 – Mieszkańcy Tarnowoli
 1. 20 kwietnia WIELKA SOBOTA – w tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Od godz. 8.00 do godz. 11.00 – co godzinę błogosławieństwo pokarmów. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia.
 2. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – Nocy czuwania, w czasie której „Kościół Chrystusowy oczekuje na zmartwychwstanie i obchodzi je w znakach sakramentalnych” rozpocznie się po zachodzie słońca o godz. 20.00 liturgią światła, sprawowaną przed kościołem. Prosimy o przyniesienie świec, które będą potrzebne przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych. Po Eucharystii Czuwanie do godz. 23.00!
 3. 21 kwietnia – WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGOMsza św. rozpocznie się procesją rezurekcyjna o godz. 6.00. Kolejne Msze św. tego dnia będą o godz.: 10.00 i 12.00,
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę tj. o godz.: 8.00, 10.00, 12.00 – chrzty,
 5. Proszę o zachowanie porządku na cmentarzu,
 6. Wracając do domu można nabyć tygodnik Niedziela. Jeszcze są baranki wielkanocne i paschaliki po 5 zł. Paschaliki będzie można wykorzystać w Wigilię Paschalną przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
 7. Intencje w są wywieszone w gablotce i na stronie, pozdrawiam wszystkich, którzy nas oglądają w Internecie.

O Autorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz:

Back to Top